Krabka (1)

Frugalpac získává King's Award for Enterprise díky nízkouhlíkovým Frugal Bottles

Britská firma Frugalpac, která vyrábí první papírové lahve na světě pro vína a destiláty, získala prestižní King’s Award for Enterprise. Frugal Bottles jsou vyrobeny z 94 % recyklovaného kartonu a mají o 84 % nižší uhlíkovou stopu než skleněné lahve. Produkty Frugalpac se již používají ve více než 25 zemích po celém světě a firma se neustále rozšiřuje.

Minulý rok byla Frugalpac také pozvána Ministerstvem obchodu a průmyslu, aby vystavila své Frugal Bottles během francouzsko-britské obchodní akce v Bordeaux, kterou hostili Jeho Veličenstvo král a Její Veličenstvo královna.

Frugalpac se snaží snížit dopad uhlíku na planetu a poskytuje udržitelné balení, které je snadno recyklovatelné. Jejich vlajkový produkt, Frugal Bottle, je ideální pro venkovní akce a cestování, díky své lehkosti a nerozbitnosti.

Od roku 2011 Frugalpac nejen vyrábí Frugal Bottles, ale také montážní stroje, které umožňují výrobu těchto lahví po celém světě. Společnost již prodala tři stroje do USA, Kanady a Austrálie, což dále snižuje uhlíkovou stopu produkcí lahví lokálně.

Kromě toho, že se Frugal Bottles nacházejí v regálech s víny a destiláty v supermarketech Aldi a Sainsbury’s, 45 značek po celém světě je používá ve více než 25 zemích, včetně USA, Kanady, Jižní Afriky, Austrálie, Nového Zélandu, Japonska, Velké Británie, Skandinávie, Itálie, Španělska, Francie a dalších evropských zemí.

Ocenění King’s Award for Enterprise

King’s Award for Enterprise je prestižní ocenění udělované britským podnikům za výjimečné úspěchy ve čtyřech kategoriích: inovace, mezinárodní obchod, udržitelný rozvoj a podpora příležitostí prostřednictvím sociální mobility. Toto ocenění, dříve známé jako Queen’s Award for Enterprise, bylo přejmenováno v roce 2023 po nástupu krále Karla III. na trůn (GOV.UK) (Wikipedia) (The Gazette) (Essex Lieutenancy).

Kategorie ocenění:

  1. Inovace: Ocenění za výrazné inovace v oblasti produktů nebo služeb.
  2. Mezinárodní obchod: Ocenění za vynikající obchodní úspěchy na mezinárodní úrovni.
  3. Udržitelný rozvoj: Ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji a ekologickým iniciativám.
  4. Podpora příležitostí prostřednictvím sociální mobility: Ocenění za podporu rovnosti a zlepšení sociálních příležitostí.

 

Podmínky účasti: Organizace musí být sídlící ve Spojeném království, včetně Normanských ostrovů a ostrova Man, a musí splňovat několik dalších kritérií, jako je například silná společenská odpovědnost a minimálně dva plně zaměstnaní pracovníci.

Historie ocenění: Původně byla tato ocenění známa jako Queen’s Awards for Export and Technology. V roce 1999 došlo k přejmenování na Queen’s Awards for Enterprise, které zahrnovaly kategorie mezinárodního obchodu, inovací a udržitelného rozvoje. V roce 2017 byla přidána čtvrtá kategorie – podpora příležitostí prostřednictvím sociální mobility.

Pro více informací a seznam oceněných můžete navštívit oficiální stránku King’s Award for Enterprise.

 

Zdroj: https://kingsawards.blog.gov.uk/2024/05/20/frugalpac-receives-kings-award-for-enterprise-for-its-low-carbon-frugal-bottles/