Krabka (1)

Aldi uvádí na trh první papírové lahve na víno vlastní značky ve Velké Británii

Pomocí Frugalpac’s Frugal Bottles, které jsou vyrobeny z 94 % z recyklované lepenky s potravinářským sáčkem na víno, jsou nové lahve plně recyklovatelné a pětkrát lehčí než standardní skleněná láhev.

Cambalala South African Shiraz (7,99 GBP, 75 cl) a Cambalala South African Sauvignon Blanc (7,99 GBP, 75 cl) bude možné zakoupit v lehkých papírových lahvích v obchodech od 18. března – což je Globální den recyklace.

Lahve Aldi budou také uvedeny na trh ProWein od neděle na stánku Frugalpac v hale 9, stánek B71. Půjde o interaktivní stánek, který odhalí budoucnost maloobchodu s vínem.

Nahrazením skleněných lahví papírovými a skladováním v obchodech po celé zemi Aldi vytvořilo snížení uhlíkové stopy, které odpovídá 5,8násobku jízdy kolem planety – což dává ekologicky uvědomělým milovníkům vína ještě více důvodů, aby letos na jaře pozdravili.

Nejen, že nové láhve Aldi přinášejí působivé zelené vlastnosti, ale snadno přenosné a nerozbitné láhve jsou skvělou volbou, kterou si můžete vzít na cesty a přistát právě včas na piknikovou sezónu,

S příchutí jasně červeného ovoce, ostružin a třešní a kořenitými dubovými tóny je Cambalala South African Shiraz (7,99 liber, 75 cl) plně ochucená, hedvábně hladká červená. Skvěle se hodí k pokrmům z vepřového, jehněčího nebo hovězího masa a hodí se také k pokrmům, které mají trochu koření.

Pro něco trochu čerstvějšího, Cambalala South African Sauvignon Blanc (7,99 liber, 75 cl) má tóny zimního melounu, zeleného jablka a citrusů. Toto vyvážené a elegantní víno, které nabízí živou kyselinku, která udržuje chuť na patře svěží, je dokonalé samo o sobě nebo si jej vychutnáte s kuřecím masem, mořskými plody a saláty.

Julie Ashfield, výkonná ředitelka nákupu ve společnosti Aldi UK, říká: „Nakupující se snaží stát se udržitelnějšími ve svém každodenním životě a hledají malé způsoby, jak udělat pro naši planetu velký rozdíl.

„Naše nákupní týmy neustále přemýšlejí o tom, jak bychom mohli vyvíjet naše řady, abychom nabízeli vyšší hodnotu a ekologičtější možnosti. Jsme hrdí na to, že jsme prvním supermarketem, který uvedl na trh papírovou lahev vlastní značky, která pomáhá řídit udržitelné změny.“

Aldi spolupracoval s Frugalpac na iniciativě prvního supermarketu. Cílem společnosti se sídlem v Ipswichi je snížit dopad uhlíku na planetu prostřednictvím konstrukce udržitelných obalů s použitím recyklovaného papíru, který je lehký a snadno se znovu recykluje.

Malcolm Waugh, generální ředitel společnosti Frugalpac, říká: „Jsme nadšeni, že můžeme být partnerem společnosti Aldi na této přelomové nové řadě. Naší ambicí vždy bylo umožnit více lidem možnost vychutnat si naše papírové skromné láhve a dát jim tak zelenější výběr.

„Spuštění v dalším velkém supermarketu ve Spojeném království znamená, že nyní může více nakupujících pít zodpovědně a udržitelně, a jsme velmi rádi, že jsme součástí této cesty.“

NOVINKA Aldi’s Cambalala South African Shiraz a Cambalala South African Sauvignon Blanc budou k dispozici v obchodech od 18. března, což je Globální den recyklace.

Obrázky Aldi Cambalala Frugal Bottles a záběry z jejich výroby si můžete stáhnout zde.

Od té doby více než 35 různých výrobců nápojů z celého světa uvedlo na trh 128 různých SKU vín, lihovin a olivových olejů ve Frugal Bottle.

Frugal Bottles jsou dostupné ve 25 zemích včetně Austrálie, Japonska, Severní Ameriky, Kanady, Spojeného království, v celé Evropě, Skandinávii a Jižní Africe.

Frugalpac si klade za cíl dekarbonizovat globální nápojový průmysl prodejem svého Frugal Bottle Assembly Machines („FBAM-1“) do místních vinařských regionů.

Každý FBAM-1 dokáže vyrobit 2,5 m papírových lahví ročně a nabízí skvělou příležitost uzavřít smlouvu s plniči a balicími společnostmi, aby zvýšili hodnotu svých produktů a služeb.

Zřízením místních hub na výrobu lahví se sníží emise uhlíku ještě více snížením dopravy a používáním materiálů z místních zdrojů. To také pomůže vytvořit pracovní místa a v konečném důsledku snížit náklady pro průmysl.

Společnost KinsBrae Packaging v Kanadě zakoupila první stroj pro kanadské a severoamerické trhy s nápoji a začala fungovat v lednu 2024.

A v USA začne ve 2. čtvrtletí 2024 v kalifornské společnosti Monterey Wine Company vyrábět papírové lahve druhý stroj Frugal Bottle Assembly Machine a Frugalpac právě obdržel prohlášení o záměru prodat stroj do Austrálie na vodku Mother of Pearl Vodka.